Adwords Api Nedir ?

AdWords Uygulama Programlama Arayüzü (API) , geliştiricilere, doğrudan AdWords sunucusuyla etkileşim kuran uygulamalar oluşturma olanağı verir. . Reklamveren kişi yada ajanslar MMC hesaplarını kullanarak müşterilerine bu hizmet sayesinde özel ve daha anlaşılır sade bir reklam yönetim paneli sunabilmektedir. Bu hizmet kapsamında kampanyaların ve reklam gruplarının yönetilmesinden, raporların eş zamanlı olarak müşterinin dilediği zaman dilediği tarih aralığını çekebilmesi gibi bir çok özelliği desteklemektedir. Adwords'un bu hizmeti ile Reklamveren ve 3.kişiler daha verimli ve dinamik bir yapıya sahip olmaktadır.

AdWords API, teknik konularda birikimi olan büyük reklamverenleri ve üçüncü tarafları temsil eden geliştiriciler için tasarlanmıştır. Bunlar arasında, arama motoru pazarlamacıları (AMP'ler), ajanslar ve birden çok müşteri hesabını veya büyük kampanyaları yöneten diğer çevrimiçi pazarlama uzmanları yer alır.

AdWords API'nın Yararları

AdWords API ile, AdWords hesabınızla daha etkili bir şekilde etkileşim kurmanıza yardımcı olan programlar kullanabilirsiniz. Otomatik rapor almaktan mevcut veritabanları ve kurumsal sistemlerle bütünleşen karmaşık uygulamalar oluşturmaya varıncaya dek, önünüzde pek çok geliştirme ve entegrasyon fırsatı bulunmaktadır.

Programlama yeteneklerinize ve reklamcılık gereksinimlerinize bağlı olarak, yapabilecekleriniz neredeyse sınırsızdır. Yapabileceklerinizden bazıları şunlardır:

  • Otomatik anahtar kelime, reklam metni, URL ve özel raporlar oluşturma
  • AdWords verilerini, envanter sistemleri gibi diğer veritabanlarıyla entegre etme
  • AdWords hesaplarını daha etkili bir şekilde yönetmenize yardımcı olacak ek araçlar ve uygulamalar geliştirme

Desteklenen Programlama Dilleri

AdWords API, SOAP 1.1 ve WSDL 1.1 kullanır.
  • SOAP, Basit Nesne Erişim Protokolüdür. Bilgi alışverişi ve TBG için, genellikle (şart olmamakla birlikte) HTTP üzerinden kullanılır. Daha fazla bilgi için şu adrese bakabilirsiniz:
  • WSDL, Web Hizmeti Açıklama Dilidir. CORBA'nın IDL hizmeti gibi bir web hizmetine ilişkin formel bir açıklama sağlar. Web hizmetini nasıl arayacağınızı öğrenmek için tek ihtiyacınız olan WSDL dosyasıdır; araç kitleri doğrudan bir WSDL dosyasından proxy kodu üretebilir.

Kullanıcımızın gizliliğini korumak için tüm mesajlar SSL (https) üzerinden gönderilir ve katıştırılmış şifrelerle doğrulanır.

AdWords API Sürümleri Hakkında

AdWords API, çevrimiçi AdWords arayüzüyle özellik eşliği sağlayabilmek için sık sık güncellenir. Geliştiricilere yeni sürümlere geçiş yapacak zamanı sağlamak için, yeni bir sürümün kullanıma sunulduğu tarihten itibaren dört ay boyunca eski sürümler ve belgeler kullanılmaya ve güncel olmaya devam eder. Reklampanelim.com olarak Api sürümleri güncel olarak takip edilmektedir ve sisteme herhangi bir ekücret talep etmeksizin uygulanmaktadır.


Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişim kurunuz.   Tel : 0 850 303 75 72
www.reklampanelim.com
All Rights Reserved 2009 - 2019 (c) - Tüm Hakları Saklıdır.

Yasal Uyarı

Bu site ve sunulan uygulamalar tamamen reklampanelim.com tarafından geliştirilmiş olup Google AdWords ürününün kendisi değildir.
Google Inc. Şirketi iştiraki yada Google firmasına ait bir ürün değildir.
Bu sitede yer alan uygulamada sunulan reklam harcama tutarları reklam ajanslarına göre değişiklik gösterebilir.
Google AdWords ve AdWords , Google Inc.Sirketine Ait Ticari Bir Markadir.